Zamontowano tablice informujące turystów o statusie prawnym szlaków

Zamontowano tablice informujące turystów o statusie prawnym szlaków

W Gminie Ochotnica Dolna, z roku na rok wzrasta ruch turystyczny. W związku z tym pojawiają się różne problemy wynikające w głównej mierze z nieświadomości tego jaki jest status prawny szlaków.

Otóż, tereny użyczone pod szlaki piesze i trasy rowerowe, stanowią wyłącznie prywatną własność mieszkańców Ochotnicy i Tylmanowej i są przede wszystkim drogami dojazdowymi do pól i lasów.

Dlatego postanowiliśmy na terenie naszej Gminy rozwiesić tablice informujące, że na trasach rowerowych i szlakach turystycznych, turyści mogą spotkać mieszkańców, którzy są uprawnieni do poruszania się po nich pojazdami mechanicznymi w celu dojazdu do swoich własności oraz prowadzenia gospodarki rolnej i leśnej.

Drodzy turyści, jesteście naprawdę bardzo mile widziany w Gminie Ochotnica Dolna, którą przecież odwiedzacie od wielu lat. Prosimy Was jednak o niewykonywanie zdjęć bez zgody mieszkańców oraz o nieutrudnianie prowadzenia im prac leśnych i rolnych, bo szlaki są własnością mieszkańców naszej Gminy.

- Chcę podziękować wszystkim mieszkańcom, którzy zgodzili się użyczyć swoje prywatne tereny pod szlaki turystyczne i zapewniam, że będziemy do skutku informować o ich statusie i dbać o dobre relacje między użytkownikami szlaków, a mieszkańcami. Mam nadzieję, że ta akcja informacyjna poprawi sytuację na szlakach już w najbliższy weekend – długi weekend majowy – informuje na Facebooku Wójt Gminy Ochotnica Dolna Tadeusz Królczyk.

GALERIA