Kasia Niewiadoma – Ochotnica Challenge

Kasia Niewiadoma – Ochotnica Challenge

W piątek (16 lipca) w Gminie Ochotnica Dolna odbył się pierwszy etap wyścigu kolarskiego Nowy Targ Road Challange o Puchar Wójta Gminy Ochotnica Dolna dedykowany Kasi Niewiadomej – kolarce z Ochotnicy, która już niebawem wystartuje na igrzyskach w Tokio. Zawodnicy ścigali się na niezwykle wymagającej trasie prowadzącej z Ochotnicy Dolnej do Ochotnicy Górnej, z licznymi podjazdami, na której swój talent kolarski szlifowała najlepsza góralka na świecie – Katarzyna Niewiadoma.

Start wyścigu znajdował się przy budynku Wiejskiego Ośrodka Kultury w Ochotnicy Dolnej. Zawodnicy rozpoczęli ściganie o godzinie 14.00 i  mieli do pokonania trasę i długości 10 km. Kolarze startowali co dwie minuty. W wyścigu udział wzięli także zawodnicy z zagranicy. Meta znajdowała się w os. Jamne – P. Potok w Ochotnicy Górnej.

Zawodnicy, którym udało się pokonać trasę najszybciej w kategorii kobiet to: Wójcikiewicz Kamila (27:02,47), Wełna Katarzyna (27:36,01), Mylka Alina (27:54,30) a w kategorii mężczyzn to:  Wójcik Adam (22:13,50), Bartoszek Damian (22:26,25), Jąkała Jakub (22:35,40).

Po wyczerpującej rywalizacji, wieczorem, odbyła się dekoracja zawodników. Puchary zwycięzcom wręczył Tadeusz Królczyk Wójt Gminy Ochotnica Dolna.

 

 

GALERIA