Międzynarodowy Festiwal Biegów Górskich Gorce Ultra Trail – dzień pierwszy

W piątek wieczorem wystartowali pierwsi zawodnicy Międzynarodowego Festiwalu Biegów Górskich Gorce Ultra – Trail. Na starcie Studzionki Vertical stanęło 26 zawodniczek i zawodników.

Trasa tego dystansu, najkrótszego spośród 5 zaplanowanych w tej edycji, to najpierw 200 metrów po asfalcie, a później prosto przez las, drogą gruntową. - Jeśli ktoś ciągle biegnie, ten gruntowy odcinek na pewno go przystopuje, bo droga z bardzo stromej zmienia się w absurdalnie stromą, a miękki teren sprawia, że noga „zostaje” przy każdym kroku – pisali o tym dystansie Organizatorzy.

Najlepszy zawodnik pokonał 1,7 km w zaledwie 11 minut i 6 sekund. Wbiegając na metę zawodników witało zachodzące słońce i niezwykła panorama Tatr i Jeziora Czorsztyńskiego.

Przed godziną 21.00 zawodnicy jutrzejszych dystansów, najdłuższego na 102 kilometry i 80 oraz 40 kilometrowych spotkali się na odprawie przy Amfiteatrze obok szkoły w Ochotnicy Górnej.  Około 500 osób wysłuchało ważnych informacji dotyczących trasy, limitów czasowych, oznakowania, punktów żywieniowych i medycznych.

Oficjalnego otwarcia sportowych zmagań dokonał Pan Stanisław Jurkowski Wójt Gminy Ochotnica Dolna, witając licznie przybyłych zawodników i ich rodziny, życząc im niezapomnianych wrażeń podczas pobytu w Ochotnicy.

W sobotę startują trzy najdłuższe dystanse biegu. Od 14.30 regionalna uczta, dobra muzyka i wiele atrakcji dla dzieci. Zapraszamy!

Oprac. i zdjęcia Magdalena Wojtarowicz

ZDJĘCIA w GALERII