Gmina Ochotnica Dolna zaprasza do wzięcia udziału w akcji „Zdobądź 4 wieże”, która ma na celu popularyzowanie zdrowego stylu życia, aktywnego spędzania czasu wolnego, zachęcania do wędrowania po Gorcach i Beskidzie Sądeckim oraz promowanie Gminy Ochotnica Dolna.

W Gminie Ochotnica Dolna znajdują się cztery wieże usytuowane na następujących szczytach: w Beskidzie Sądeckim – Suchy Groń (Koziarz – Tylmanowa), w Gorcach: Gorc i Lubań (Ochotnica Dolna) oraz Magurki (Ochotnica Górna), które powstały w 2016 r. w ramach projektu „Enklawa aktywnego wypoczynku w sercu Gorców”.

Akcja „Zdobądź 4 wieże” polega na odwiedzeniu wszystkich wież i zebraniu pieczątek.

Na wieżach zostały zamontowane skrzynki z pieczątkami oraz informacje o akcji. Skrzynki zostały umieszczone na najwyższej platformie wieży w widocznym miejscu.

Poniżej zamieszczamy pliki do pobrania i wydrukowania. Jest to folder, który ułatwi  zbieranie pieczątek; znajduje się w nim miejsce na wbicie wszystkich czterech pieczątek.

Z uzupełnionym w pieczątki folderem należy zgłosić się do Urzędu Gminy w Ochotnicy Dolnej w celu odebrania gorczańsko – beskidzkiej odznaki „Zdobywcy 4 wież” w formie magnesu lub breloka do kluczy. Istnieje też możliwość przesłania skanu lub zdjęcia uzupełnionego w pieczątki folderu na adres mailowy zdobywca4wiez@ochotnica.pl lub pocztą tradycyjną na adres: Urząd Gminy w Ochotnicy Dolnej, os. Dłubacze 160, 34 – 452 Ochotnica Dolna.

Szczegóły w regulaminie poniżej.

Zapraszamy zatem do zdobywania 4 wież w Gminie Ochotnica Dolna!

Pierwsza edycja kubków dla zdobywców 4 wież – zamknięta.

Wszystkich miłośników górskich wycieczek informujemy, że niestety wyczerpały nam się zasoby kubków, które z takim entuzjazmem rozdawaliśmy w ramach akcji „Zdobywca 4 wież”. W ciągu przeszło dwóch lat wydaliśmy ich ponad 500.

Nasze kubki powędrowały w różne zakątki Polski, a także świata. Jeden z naszych kubków towarzyszy Filipowi Piszczkowi, naszemu utalentowanemu piłkarzowi z Tylmanowej, na wyjeździe w Japonii. Z naszego kubka pije kawę również Wiktoria Jurek Pierwsza Dama Dworu z Chicago, która rodzinnie jest związana z Tylmanową oraz nasz rodak i świetny dziennikarz Andrew Andrzej Mikołajczyk z Radia Dla Ciebie – Polski.FM 92.7 z Chicago.

O naszej akcji rozpisywały się media. Akcję świetnie promowała, z własnej inicjatywy, na stronie https://polazmy.pl/category/zdobywca-4-wiez/, Klaudia Zgód. DZIĘKUJEMY!

Wydawanie naszego specjalnego kubka z grafiką, na której nadrukowany był profil wysokościowy szczytów oraz ich nazwy sprawiało nam wiele radości. Otrzymywaliśmy od Was wiele miłych wiadomości, w których opisywaliście swoje przygody w Gorcach, a także dzieliliście się cennymi wskazówkami. Serce skradł nam wiersz Dominiki, który przy tej okazji odebraliśmy, oto jego fragment:

„Witam Państwa mile,

Chciałam zająć tylko chwilę.

Dominika się nazywam

I z nietypowym pytaniem przybywam.

Każdy pasję inną ma,

Dziś przedstawię swoją ja.

Hobby mam nieszablonowe

– zbieram różne gadżety firmowe (…)

W kubkach jestem rozkochana,

Gdy herbatę piję z nich od rana …

Pamiętajcie, nasza akcja „Zdobywca 4 wież” trwa nadal i wszystkie osoby, które zdobędą 4 wieże otrzymają gorczańsko – beskidzką odznakę. Wystarczy odwiedzić następujące szczyty: Gorc, Lubań, Magurki i Suchy Groń (Koziarz) oraz zebrać pieczątki.

Przypominamy. Pieczątki zlokalizowane są na najwyższej platformie każdej wieży widokowej. Następnie uzupełniony folder z pieczątkami należy przesłać na adres zdobywca4wiez@ochotnica.pl w celu weryfikacji. Szczegóły akcji: https://www.ochotnica.pl/…/zostan-zdobywca-4-wiez-.html

Zapraszamy jeszcze raz do Ochotnicy i Tylmanowej, a więc w Gorce i Beskid Sądecki i zachęcamy do zdobywania 4 wież, bo jesienią jest u nas naprawdę wyjątkowo! A tych co obecnie do nas przywędrują zapewniamy na szczytach trwa festiwal mgieł, który na długo każdemu odwiedzającemu Gminę Ochotnica Dolna zapadnie w pamięci.

Postaramy się dla Państwa przygotować kolejny piękny promocyjny gadżet – szczegóły niebawem.