We wtorek wieczorem, 10 stycznia strażacy zostali wezwani do pożaru w kotłowni budynku mieszkalnego w Tylmanowej. Wczoraj ochotnicy ponownie zostali zadysponowani do pożaru budynku gospodarczego na os. Hologówka w Ochotnicy Dolnej.

 Pożar w Tylmanowej, dzięki szybkiej interwencji strażaków udało się szybko opanować. Palące się rzeczy zostały wyniesione a pomieszczenie, w którym zaczęło się palić wywietrzone. Na miejscu oprócz jednostek OSP z Tylmanowej i OSP Ochotnicy Dolnej w akcji uczestniczyła: OSP ze Szczawnicy i JRG z Nowego Targu. Dodatkowo wezwane zostało pogotowie energetyczne.

Dnia 11.01.2023 o godz. 23:37 jednostka OSP z Ochotnicy Dolnej została zadysponowana do pożaru budynku gospodarczego na os. Hologówka w Ochotnicy Dolnej. W akcji brali udział również strażacy z Osp Ochotnica Górna i OSP Tylmanowa

Do zdarzenia druhowie z Ochotnicy Dolnej wyjechali dwoma zastępami:

GBARt – Mercedes-Benz

GBA – Renault

Jak podkreślają strażacy, pożar był dość nietypowy, gdyż wewnątrz budynku znajdował się pojazd o napędzie elektrycznym. Tylko, dzięki sprawnej akcji udało się uratować sąsiadujące budynki. Strażacy zakończyli działania i wrócili do remizy ok. godz. 1:30

– Bardzo dziękuję Druhom z Tylmanowej, Ochotnicy Dolnej i Ochotnicy Górnej oraz Wszystkim Druhom z jednostek z sąsiednich gmin za szybką i sprawną akcję. Dziękuję również strażakom z PSP i wszystkim służbom ratowniczym. Tylko dzięki sprawnemu działaniu nie doszło do większych strat i tragedii – podkreśla Tadeusz Królczyk Wójt Gminy Ochotnica Dolna. Po raz kolejny Druhowie pokazali, że nasze bezpieczeństwo jest w Ich rękach, dziękuję – dodaje.

W akcji uczestniczyła również:  OSP Krościenko nad Dunajcem i JRG Nowy Targ.

Fot.: arch. OSP Krościenko nad Dunajcem