NOWY TARG ROAD CHALLENGE 2022 już w piątek 15 lipca w OCHOTNICY

To już VII edycja etapowego wyścigu, którego ambasadorką jest Kasia Niewiadoma. – Już tradycją stało się, że startujemy w Gminie Ochotnica Dolna, rok temu po raz pierwszy cały etap odbył się na terenie Gminy, a umiejscowienie mety sprawiło, że zawodnicy poznali kolejne ciekawe miejsce z wymagającym podjazdem na P.Potoku, który jest zresztą jednym z odcinków Kasia Niewiadoma Ochotnica Challenge – podkreśla organizator Cezary Szafraniec TATRA CYCLING EVENTS.

W tym roku I etap wystartuje ze sceny WOK w Ochotnicy Dolnej, a zawodnicy pojadą na Przełęcz Knurowską, gdzie będzie zlokalizowana meta etapu, a jednocześnie końcowy odcinek Ochotnica Challenge.

Podczas wyścigu wystartuje ok. 250 zawodników z całej Polski, zapowiedzieli się też uczestnicy z Czech i Słowacji. Wyścig nasz znajduje się w cyklu imprez szosowych Activejet Classic Race, jak również jest punktowany do Challengu Komisji Masters PZkol, co zapewnia nam udział całej czołówki polskich kolarzy amatorów.

UWAGA! Na czas wyścigu mieszkańcy będą mogli dojechać do swoich domów drogą powiatową przez miejscowość, dla bezpieczeństwa uczestników trasa będzie obstawiona przez służby porządkowe, aby uniknąć niespodziewanego wyjazdu z bocznej drogi wprost pod nadjeżdżający rower. Natomiast odcinek od skrzyżowania z ostatnim osiedlem Bartoszówki przez Przełęcz Knurowską do Knurowa do Bacówki będzie wyłączony na czas wyścigu z ruchu, aby zapewnić bezpieczeństwo zawodników na mecie.

Biuro zawodów zlokalizowane będzie tradycyjnie w ratuszu na Rynku w Nowym Targu, natomiast większość tras przebiega przez miejscowości położone na terenie Podhale i Spiszu: Ochotnica Dolna, Ochotnica Górna, Dursztyn, Krempachy, Pyzówka, Morawczyna, Dział, Odrowąż, Załuczne, Bukowina Osiedle, Harkabuz, Odrowąż, Podsarnie, Podszkle, Piekielnik, Nowy Targ, Łapsze Niżne, Kacwin, Niedzica, Falsztyn, Frydman.

I Etap- NOWY TARG ROAD CHALLENGE 2022 – GMINA OCHOTNICA DOLNA

🚴‍♀️15.07.2022r. jazda indywidualna na czas na dystansie 12,4 km. Miejsce Startu jest wyznaczone w miejscowości Ochotnica Dolna os. Dłubacze 173B z Wiejskiego Ośrodka Kultury, natomiast Meta w Ochotnicy Górnej na Przełęczy Knurowskiej. Zawodnicy będą startować pojedynczo w odstępach 45 sekund. W pierwszej kolejności o godz. 14:30 wystartują Kobiety i Mężczyźni w kategorii M6, a po ostatniej z nich nastąpi przerwa 5 min i wystartują pozostali mężczyźni.

🚴‍♀️Start pierwszej zawodniczki jest przewidziany na godzinę 14:30, a ostatniego zawodnika ok. 17:50. Natomiast przyjazd na Metę pierwszego zawodnika ok. 14:55, a ostatniego ok.18:30. Etap ten co roku był współorganizowany z Gminą Ochotnica Dolna i tradycyjnie już zawodnicy będą walczyć w nim o Puchar Wójta Gminy Ochotnica Dolna. Dekoracja uczestników odbędzie się na scenie WOK w Ochotnicy Dolnej.

Imprezą towarzysząca tradycyjnie już III etapowi są wyścigi dla dzieci. Organizatorzy zapewniają dla każdego dziecka upominek i dyplom za uczestnictwo, dla najlepszych upominki i puchary, w trakcie zawodów możliwość sprawdzenia rowerów w punktach serwisowych na stadionie, słodki poczęstunek, animacje i konkursy z nagrodami. – Zapraszamy wszystkie chętne dzieci ze szkół Nowego Targu, Gminy Nowy Targ i Gminy Ochotnica Dolna, udział dla wszystkich dzieci jest bezpłatny, a dodatkowo w tym roku będzie zorganizowany dodatkowy wyścig dla Rodziców na hulajnogach, oddzielnie dla Mam i Tatusiów, co pozwoli na pokazanie się swoim dzieciom z innej strony i zachęci do dopingu, a jednocześnie stworzy dobrą zabawę – podkreśla Cezary Szafraniec.

Więcej szczegółów dotyczących WYŚCIGU DLA DZIECI znajdziesz na plakacie. Informacje związane z utrudnieniami w ruchu drogowym przedstawione zostały na mapce – zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami.